پلتفرم داربست

انگار

جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 20:00

قطعه‌ی کریوگرافیک

«انگار»

کاری از امیر امیری

اجراگرها: شیما تَرمَسی، فائزه رخ‌فیروز، گلاره ریحانی، گلناز کُرکی، سحر مکتبی

دستیار کارگردان: آریا دل‌فانی

تصویر: مهرداد متجلی، سحر مکتبی

ساخت و انتخاب موسیقی: فربد مائین

 

به نگاه من پرنده ی در قفس پرنده نیست ، بلکه موجودیست در قفس . اگرشرایط بیرونی را بپذیریم ، خود بخود شرایط درونی تغییر خواهد کرد و در نتیجه ی این تغییرات ، ماهیت وجودی نیز متفاوت خواهد شد . حالا ما دیگر با موجود پیشین روبرو نیستیم و موجود جدید برای شناخت خود نیاز به جستجویی دوباره دارد . موجودیت قبلی در برابر پذیرش شرایط جدید مقاومت می کند و التقاط این دو ، موجود در قفس را به چالشی فراتر از آزادی دعوت میکند که شاید درک و پذیرش خودِ موجودیت باشد و این نگرشی ورای رهایی یا حصار را طلب می کند .

محل برگزاری

آدرس: تهران، بزرگراه مدرس شمال، خیابان ظفر شرقی، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا، پلاک42، پلتفرم داربست

موقعیت روی نقشه:خرید بلیت


گالری رویداد

انگار

زمان

  • از جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 20:00
  • تا چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 21:00

اطلاعات هنرمند

  • امیر امیری

سید امیر اِنجوی امیری (امیر امیری) (م.1984،شیراز) بازیگر، رقصنده، کریوگرافر، کارگردان و ترینر است. وی سال 1379 وارد هنرستان تئاتر شد و در دانشگاه اراک بازیگری تئاتر خواند. امیری در چندین نمایش به عنوان بازیگر و کارگردان حضور داشت. از سال 1388 با اجرای اتللو به عنوان رقصنده، رقص تئاتر را تجربه کرد و در سال 1390 با رقص معاصر آشنا شد و تا امروز بیشتر شاهد فعالیت او در این مدیوم هستیم. اولین قطعه سولویِ خود با عنوان سونات را در سال 1391 اجرا کرد و بعد از آن قطعات رقصی همچون برمحیط، بودن، فَضا، نبودن، اینرسی و ... را خلق کرد. در کارهای او هندسه، سادگی و ذهن مخاطب نقش عمده ای را ایفا می‌کنند. همچنین از سال 92 تا کنون کارگاه‌هایی با عنوان حرکت شخصی برگزار میکند که درآنها تاکیدش بر وجوه تمایز شخصیتی و حرکتی اجراگرهاست. اکنون او در تئاتر، بیشتر فعالیت خود را به عنوان کریوگرافر و ترینر ادامه می‌دهد و در مدیوم رقص، به عنوان رقصنده، کریوگرافر و دراماتورژ، فعالیت میکند.
طراحی و پیاده سازی وب سایت: سپانو دیتا